Boże Ciało 2017

W czwartek 15.06. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 (nie ma mszy o godz. 12.00 i 18.30). O godz. 11.30 centralna Msza tej uroczystości z procesją do czterech ołtarzy. Msza ta będzie odprawiona w Rynku, a ołtarze rozmieszczone w czterech rogach tego centralnego placu naszego miasta. Ołtarze przygotują : Kamieniarze Ziemi Strzegomskiej, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Żywy Różaniec naszej parafii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków – próby prowadzone przez Siostry Elżbietanki w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Do środy prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji ołtarzy i płatki kwiatowe do sypania dla dziewczynek. Dzieci I Komunijne przyjdą w swoich strojach i pójdą w procesji. Prosimy o wzięcie sztandarów na procesję. Mieszkańców Rynku prosimy o przyozdobienie okien i balkonów, a na czas mszy i procesji prosimy o nieparkowanie w Rynku samochodów. Na godz. 18 do ogrodów przy bazylice św. Ap. Piotra i Pawła zapraszamy na koncert uwielbienia „Rozpalić serca” (dlatego nie będzie Mszy o godz. 18.30). Zaś na godz. 19 zapraszamy na spotkanie do naszego ogrodu przy plebani uczestników majowej pielgrzymki do Chorwacji.