Triduum Paschalne

W czwartek nie ma mszy porannej o 9.00. Księża uczestniczą w mszy Krzyżma w katedrze. O godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Pierwszym aktem będzie msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Święto Eucharystii i Kapłaństwa. Obrzęd umycia nóg wybranym parafianom. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji. Adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek rozpoczniemy o godz. 8.00 adoracją przy ołtarzu adoracji. Jest to dzień śmierci Pana Jezusa – post ścisły (3 posiłki w tym 1 do syta). Od 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. (zapisy w zakrystii). O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej (nie ma mszy). Adoracja Krzyża – ofiary składane przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Na koniec liturgii uroczysta procesja do symbolicznego Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00.

Sobota – początek o godz. 8.00 adoracją w Grobie Pańskim. Od godz. 9.00 co pół godziny poświecenie pokarmów do godz. 13.00. Poświecenia na wioskach : Żółkiewka godz. 11.00, Wieśnica 11.30, Graniczna godz. 12.00. Dary składane do koszów i skarbonki zostaną przeznaczone na pomoc ubogim parafianom. Młodzież gimnazjalna przygotuje paczki, które panowie (prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza) rozwiozą do domów. Jeśli ktoś zna potrzebującą rodzinę można ją zgłosić do Księży. Adoracja w Bożym Grobie do 20.30. O tej godzinie rozpocznie się centralna uroczystość Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego Wigilia Paschalna. Zaczniemy od poświecenia ognia na zewnątrz kościoła wniesienia paschału i śpiewu Exsultetu (przynieść świece najlepiej chrzcielne). Bogata liturgia tej świętej nocy zawiera min. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po liturgii Wigilii Paschalnej procesja rezurekcyjna ulicami naszej parafii.

1.04. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza msza św. o godz. 9.00 (nie będzie mszy o 7.30), następnie o 10.30, 12.00 (chrzty) i 18.30.