Rozpoczęcie Wielkiego Postu

W środę 17.02. rozpoczniemy w Kościele szczególny czas – Wielki Post. Pierwszym dniem Wielkiego Postu jest Środa Popielcowa. Jest to dzień pokuty i postu ścisłego – to znaczy, że nie spożywamy pokarmów mięsnych, a inne posiłki ograniczamy do 3 dziennie w tym jeden do syta. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o 7.30 i 17.30.

W piątek 19.02 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 (po Mszy porannej) i o 17.00 . Na to nabożeństwo o 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież z klas 8 przygotowujących się do bierzmowania. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 17.30.

Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu, o godz. 18.10 nabożeństwo Gorzkich Żali. Po nich bezpośrednio Msza Święta. W czasie tego nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.