Ogłoszenie duszpasterskie, 05.03.2023

1. Dzisiaj przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, która jest też I niedzielą miesiąca marca, dlatego po Mszach św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po wieczornej Mszy św. nie będzie już wystawienia ponieważ będzie w czasie Gorzkich Żali.

2. Dzisiaj też przypada Niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami, zbieramy na ten cel ofiary do puszek.

3. Za tydzień modlić się będziemy szczególnie za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni składając serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół. Koperty z nadrukiem są przy wyjściu z kościoła.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których, za pobożny udział można zyskiwać łaskę odpustu zupełnego: w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 18.00, natomiast w piątki Droga Krzyżowa o godz. 8.00 (po porannej Mszy św.) oraz o godz. 17.00, (przed wieczorną Mszą św.).

5. W Wielkim Poście można składać do skarbony przy ołtarzu jałmużnę wielkopostną, a podczas nabożeństw pasyjnych zbierane będą ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

6. Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 18 i 19 marca o godz. 18.00 na film w reżyserii Dariusza Regulskiego pod tytułem „OPIEKUN”. Informacje na plakacie w gablocie lub na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Zapowiedź przedślubna

I: Piotr Buczyk z Bazyliki i Beata Chwała z naszej parafii

II: Jakub Król Płock i Kamila Syroka z naszej parafii.

1. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką oraz biuletyn parafialny.

2. W czasie ferii zimowych odbył się wyjazd ministrantów do Legnicy, aby pogłębić swoją wiarę oraz spędzić wspólnie czas. Byliśmy w sanktuarium św. Jacka, gdzie był Cud Eucharystyczny. Następnie udaliśmy się do parku trampolin oraz na pizzę.

3. Wczoraj odbył się w Jedlinie-Zdroju Diecezjalny Turniej dla ministrantów w ping-ponga oraz szachy. Od nas uczestniczył Jakub w ping-ponga oraz Marcin w szachach.