Ogłoszenie duszpasterskie, 19.03.2023

1. Dzisiaj przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, dlatego też serdecznie witamy ojca Piotra Czyżewskiego oraz diakona Patryka Mazgaja (pomaga przy rekolekcjach szkolnych)z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika czyli Ojców Paulinów ze Świdnicy. (Plan rekolekcji na osobnej kartce). Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty oraz o zorganizowanie sobie czasu, by w tych rekolekcjach uczestniczyć, szczególnie pamiętajmy o spowiedzi św. w środę. Powiedzmy też o rekolekcjach naszym najbliższym i sąsiadom.

2. Z racji niedzieli Wielkiego Postu na dzień jutrzejszy przeniesiona jest uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najlepsze życzenia. Natomiast w sobotę 25.03 przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i okazja do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Deklaracje u p. Heleny Grabsz.

3. Przypominamy wszystkim i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 18.00, natomiast w piątki Droga Krzyżowa o godz. 8.00 (po porannej Mszy św.) oraz o godz. 17.00, (przed wieczorną Mszą św.).

4. W Wielkim Poście można składać do skarbony przy ołtarzu jałmużnę wielkopostną, a podczas nabożeństw pasyjnych zbierane będą ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

5. Organizatorzy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej 31.03 na godz. 20.00 przy Bazylice.

6. Burmistrz Strzegomia oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w XXIV Jarmarku Wielkanocnym 2 kwietnia 2023. Kiermasz oraz inne atrakcje na Hali Sportowej w Strzegomiu po południu.

7. Po okresie pandemii i pewnej izolacji, coraz więcej osób starszych i chorych, często samotnych potrzebuje kontaktu z innymi. Wychodząc naprzeciw ich pragnieniom, tworzy się w naszej parafii wspólnota osób chcących spotykać się z potrzebującymi. Gdyby ktoś z parafian odczuwał w sobie taką chęć rozmowy i bycia z potrzebującymi – zapraszamy w szeregi wolontariuszy. O terminie spotkania poinformujemy w późniejszym czasie.

8. Informujemy także rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o tym, że 27.03 w poniedziałek na wieczornej Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone książeczki a próba tych dzieci będzie w środę 29.03.

9. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w środę 22 marca o 18.30 po Mszy świętej.
  10. Zapowiedź przedślubna

III: Piotr Buczyk z Bazyliki i Beata Chwała z naszej parafii

1. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką oraz biuletyn parafialny z rachunkiem sumienia.