Ogłoszenie duszpasterskie, 26.03.2023

1. Dzisiaj przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Jesteśmy po rekolekcjach i spowiedzi św. dlatego dołóżmy wszelkich starań, aby jak najdłużej trwać w łasce uświęcającej i przynosić dobre owoce swojego ciągłego nawracania ku Bogu.

2. Za tydzień przeżywać już będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. W tym dniu święcone będą palmy. Będzie to także I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Niedziela 02.04. to dzień odejścia do Domu Ojca naszego Papieża św. Jana II. W czasie wzmożonej nagonki na Jego osobę, będziemy w tym dniu, na zakończenie adoracji modlić się litanią do św. Jana Pawła II, proszę także, aby w niedzielę odmówić różaniec wynagradzający.

4. Jutro – w poniedziałek na wieczornej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa a próba dla tych dzieci będzie w środę 29.03.2023 po Mszy wieczornej.

5. W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwo rozpoczniemy różańcem o 6.50, potem 15 minutowa medytacja i Msza św.

6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 18.00, natomiast w piątki Droga Krzyżowa o godz. 8.00 (po porannej Mszy św.) oraz o godz. 17.00, (przed wieczorną Mszą św.).

7. W Wielkim Poście można składać do skarbony przy ołtarzu jałmużnę wielkopostną, a podczas nabożeństw pasyjnych zbierane będą ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

8. Organizatorzy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej 31.03 na godz. 20.00 przy Bazylice.

9. Burmistrz Strzegomia oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w XXIV Jarmarku Wielkanocnym 2 kwietnia 2023. Kiermasz oraz inne atrakcje na Hali Sportowej w Strzegomiu po południu.

10. W zakrystii są do nabycia paschaliki Caritasu na stół wielkanocny w cenie 10 PLN.

11. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, dla dzieci Mały Gość oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego w cenie 14 PLN.