Ogłoszenie duszpasterskie, 26.02.2023

1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, czyli czasu przygotowania do Świąt Paschalnych. Przeżywajmy ten szczególny czas zgodnie z przykazaniem kościelnym: …a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

2. Wysłuchaliśmy dziś listu pasterskiego naszego Biskupa na Wielki Post.

3. Dzisiaj na prośbę Episkopatu Polski „Caritas” przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek dla umęczonej Ukrainy, gdzie od roku trwa wojna.

4. Schola Parafialna dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 sprzedawać będzie ciasto z którego cały dochód przekażą na leczenie chorej Edyty.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których, za pobożny udział można zyskiwać łaskę odpustu zupełnego: w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 18.00, natomiast w piątki Droga Krzyżowa o godz. 8.00 (po porannej Mszy św.) oraz o godz. 17.00, (przed wieczorną Mszą św.).

6. W Wielkim Poście można składać do skarbony przy ołtarzu jałmużnę wielkopostną, a podczas nabożeństw pasyjnych zbierane będą ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

7. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. – na wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

- I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 7.00 i po południu od 16.30., o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a potem Msza św. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych;

- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 6.50, potem medytacja i Msza św. W tym dniu (04 marca) wspominamy św. Kazimierza Królewicza.

- za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po wieczornej Mszy św. nie będzie już wystawienia ponieważ będzie w czasie Gorzkich Żali.

1. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne planowane są od IV Niedzieli WP tj. 19 marca.

2. 25 marca 2023 o godz. 16.00 i 18.00 w Sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury będzie wystawiony spektakl charytatywny dla Edyty Woźniak: „Baśniowy Ambaras” w wykonaniu Rodziców i Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2. Rezerwacja miejsc i wszelkie informacje w sekretariacie PSP nr 2.

3. Zapowiedź przedślubna I: Jakub Król Płock i Kamila Syroka z naszej parafii.

4. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką.