Ogłoszenie duszpasterskie, 30.04.2023

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę wielkanocną, „Niedzielę Dobrego Pasterza”, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i zbieramy do puszek

ofiary na nasze seminarium duchowne.

2. Od jutra rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP, zapraszamy codziennie: od poniedziałku do piątku na godzinę 17.00 a w sobotę i w niedzielę na godzinę 18.00. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. Jutro w poniedziałek 01.05 przypada na naszą parafię adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczęcie adoracji po porannej Mszy św. a zakończenie po nabożeństwie majowym, przed wieczorną Mszą św.

4. We wtorek wspomnienie Świętego Atanazego bpa i dK, a także Dzień Flagi RP

5. W środę 03.05. przypada uroczystość NMP Królowej Polski, święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy Świętych niedzielny: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Mszy Świętej o godz. 10.30, z udziałem władz miasta, asyst honorowych ze sztandarami przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Adam Bałabuch, który wygłosi okolicznościową homilię.

6. Po Mszy św. o godz. 11.50 uroczysty Apel Pamięci i Salwa Honorowa, o 15.00 Fort Gaj – piknik majowy a o 16.00 Koncert „Kiedy znów zakwitną białe bzy”.

7. W czwartek 04.05. wspomnienie Świętego Floriana - swoją modlitwą otoczymy wszystkich Strażaków. Po Mszy Świętej o 18.15 generalna próba dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jest to także I czwartek miesiąca, od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie Msza o powołania kapłańskie i zakonne.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7.00 natomiast po południu od 16.30. O 17.00 nabożeństwo majowe a następnie Msza Święta. Do południa odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.

9. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 6.50, potem medytacja i Msza św.

10. W tę najbliższą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych.

11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie na Mszy św. o godzinie 12.00 uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zbiórka przed kościołem o 11.45. Prosimy nie zajmować miejsc w nawie głównej świątyni. Będzie to I niedziela miesiąca adoracyjna.

12. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny,

Zapowiedzi przedślubne: