Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023

1. Dzisiaj przeżywamy III niedzielę miesiąca, również jest to 84. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę podczas II wojny światowej.

2. W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski; we wtorek w naszej diecezji bł. Gerharda Hirschfeldera, męcz.; w środę męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i ich Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza, apost. i ewang.; w sobotę św. o. Pio z Pietrelciny.

3. Dzisiaj po porannych Mszach św. schola parafialna będzie prowadzić sprzedaż ciast. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla dwójki dzieci chorych na nowotwory Frania Perchun i Marcysi Andreasik.

4. Grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Krokus” i „Eureka” działające w Domu Parafialnym przy Bazylice zapraszają na spotkania wszystkich mających problemy z alkoholem. Więcej szczegółów nt. cotygodniowych spotkań i numer kontaktowy znajdują się plakacie wywieszonym w gablocie.

5. W czwartek 28 września po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne ws. przygotowania dzieci do I Komunii św. w 2024 r. Na to spotkanie zapraszamy samych rodziców, dzieci nie muszą być obecne.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki w godzinach 15.30-16.30.

7. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, miesięcznik wAkcji.