Ogłoszenie duszpasterskie, 12.03.2023

1. Dzisiaj przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu, która jest też II niedzielą miesiąca marca, dlatego modlimy się szczególnie za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni składając serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół.

2. Przypominamy wszystkim i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 18.00, natomiast w piątki Droga Krzyżowa o godz. 8.00 (po porannej Mszy św.) oraz o godz. 17.00, (przed wieczorną Mszą św.).

3. W Wielkim Poście można składać do skarbony przy ołtarzu jałmużnę wielkopostną, a podczas nabożeństw pasyjnych zbierane będą ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

4. W poniedziałek 13.03.2023 pamiętajmy o papieżu Franciszku w X rocznicę wyboru.

5. W najbliższą niedzielę 19 marca rozpoczną się w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Piotr Czyżewski paulin ze Świdnicy. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i w intencji parafii o godne, święte i owocne przeżycie tego szczególnego czasu. W tym samym czasie będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży w których będzie pomagał diakon Patryk Mazgaj. Prosimy rodziców o zainteresowanie się udziałem ich dzieci w rekolekcjach.

6. Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 18 i 19 marca o godz. 18.00 na film w reżyserii Dariusza Regulskiego pod tytułem „OPIEKUN”. Informacje na plakacie w gablocie lub na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Biuro podróży Atlantyda ze Strzegomia organizuje wyjazdy do Lichenia i Kalisza 1.04.2023 oraz w Bieszczady 26 -29.04. 2023. Bliższe informacje i telefon w gablocie.

8. Po okresie pandemii i pewnej izolacji, coraz więcej osób starszych i chorych, często samotnych potrzebuje kontaktu z innymi. Wychodząc naprzeciw ich pragnieniom, tworzy się w naszej parafii wspólnota osób chcących spotykać się z potrzebującymi. Gdyby ktoś z parafian odczuwał w sobie taką chęć rozmowy i bycia z potrzebującymi – zapraszamy w szeregi wolontariuszy. O terminie spotkania poinformujemy w późniejszym czasie.

9. Zapowiedź przedślubna

II: Piotr Buczyk z Bazyliki i Beata Chwała z naszej parafii

III: Jakub Król Płock i Kamila Syroka z naszej parafii.

1. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką oraz biuletyn parafialny.